Borki Wielkie mają nowe widokówki

Borki Wielkie mają nowe widokówki

W ramach projektu „Boreckie pamiątki” realizowanego przez grupę nieformalną „Poszukiwacze skarbów” pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Borki Wielkie wieś zyskała nowe widokówki i drewniane pamiątki.

Zorganizowano warsztaty fotograficzne i warsztaty kreatywne, podczas których młodzi ludzie decydowali o kształcie drewnianych pamiątek i widokach umieszczonych na widokówkach. Przeprowadzono szereg lekcji muzealnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i gości odwiedzających miejscowość.

W Izbie Tradycji Śląskiej powstały trzy okazjonalne wystawy tematyczne: “Pamiątki rodzinne”, “Pamiątki z przeszłości”, “Urok starych zdjęć”. Wszystkie realizowane zadania były kontynuacją obchodów 825-lecia Borek Wielkich.

– Wystawy i lekcje muzealne promowały to co nasze, boreckie, śląskie – mówi Anna Meryk, jedna z organizatorek. – W grupach międzypokoleniowych uczono się historii naszej miejscowości, podziwiano pamiątki rodzinne, pamiątki z przeszłości. Podczas warsztatów tworzono „nowe pamiątki”, które promować będą naszą miejscowość w kraju i za granicą.

Na zorganizowanym Dniu Regionalizmu promowano „Boreckie Pamiątki” i obdarowano nimi zebranych.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Borki Wielkie.

Podziel się