OKS przegrał z ostatnią drużyną w tabeli!

OKS Olesno przegrał z MKS-em Pogoń Prudnik 2-3. To ósma porażka z rzędu. Oleska drużyna zamyka tabelę IV ligi.

To był bardzo ważny mecz dla obu stron, ponieważ spotkały się ostatnia i przedostatnia drużyna w tabeli. Zespoły miały taką samą liczbę punktów, a różnił je tylko bilans bramkowy (na korzyść OKS-u).

Tak samo jak w poprzednim meczu (z GKS-em Głuchołazy), oleska drużyna znów pierwsza wyszła na prowadzenie. W 41. minucie piękną bramką z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Mateusz Jeziorowski. Miejscowi zdążyli jednak wyrównać tuż przed przerwą, w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Po przerwie OKS miał swoje okazje, ale bramki zdobywali skuteczniejsi gospodarze. Gole dla Pogoni zdobywali Brazylijczycy. W 78. minucie trafił Arthur Francisco Gradin, a w 85. minucie Guilherme.

OKS zdołał zdobyć drugą bramkę w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym za sprawą Andrzeja Krzymińskiego.

– Przegraliśmy kolejny mecz z bezpośrednim rywalem o utrzymanie, mimo okazji w ofensywie. Przeciwnicy znów okazali się skuteczniejsi. Po raz kolejny nie wyciągamy wniosków i nie potrafimy zamknąć meczu – mówi Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

Oleska drużyna zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze.

– Nie będziemy wykonywać nerwowych ruchów. Zdobyliśmy tak mało punktów, bo zabrakło nam trochę szczęścia i oczywiście umiejętności. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nie gramy źle, przeciwnicy nie dominują nad nami, tylko w decydujących momentach czegoś zabraknie i zazwyczaj wyrównane mecze kończą się na korzyść rywali – ocenia Krzysztof Meryk.

Do końca rundy jesiennej zostały dwie kolejki. OKS w najbliższym meczu zagra z liderującą z kompletem punktów Polonią Nysa, a w  następnej kolejce z czwartym obecnie LKS-em Po-ra-wie Większyce. Nikomu w oleskiej ekipie nie trzeba tłumaczyć, jak trudne to będą pojedynki.

13 kolejka IV ligi, 02.11.2019

13_iv

(tabela – pilkaopolska.pl)

MKS Pogoń Prudnik – OKS Olesno 3-2 (1-1)

0-1 Mateusz Jeziorowski – 42., 1-1 Marcin Rudzki – 45., 2-1 Arthur Gradin – 78., 3-1 Guilherme – 85., 3-2 Andrzej Krzymiński – 90.

OKS: Dawid Sładek – Dominik Flak, Kevin Ficek, Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski, Wojciech Hober, Thomas Skowronek (żk), Andrzej Krzymiński, Adam Huć, Adrian Jaroń (żk), Kamil Jasina. Trener Krzysztof Meryk.