Setką w zabudowanym. Dwóch kierowców zatrzymanych

Setką w zabudowanym. Dwóch kierowców zatrzymanych

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h.

W środę 18 listopada po godz. 10.00 policjanci ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu zatrzymali w Oleśnie na ul. Opolskiej do kontroli drogowej volkswagena transportera. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką się poruszał.

56-letni mieszkaniec powiatu oleskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 104 km/h.

Dwa dni później również przed południem kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w Oleśnie na ul. Dobrodzieńskiej. Tam 38-letni mieszkaniec naszego powiatu fordem focusem jechał z prędkością 109 km/h.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani mandatami, a na konto każdego z nich trafiło po 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się