Nowy plac zabaw w Dobrodzieniu oficjalnie otwarty

Nowy plac zabaw w Dobrodzieniu oficjalnie otwarty

Dobrodzień ma nowy plac zabaw w parku jordanowskim. W piątek 29 listopada nastąpiło jego oficjalne otwarcie.

– Budowa tego placu zabaw to jeden z etapów rewitalizacji miasta – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia. – Jednym z nich jest modernizacja rynku, drugim jest przebudowa parku jordanowskiego, a trzeci odbędzie się w przyszłym roku i będzie to remont domu kultury. Termin otwarcia placu zabaw może nie jest najkorzystniejszy, ale pamiętajmy, że procedury przetargowe, a później wykonawcze, rozciągają się w czasie. Tutaj jednak termin oddania inwestycji został zachowany, bo upływał 30 listopada.

dsc08420Nowy plac zabaw ma być ciekawym miejscem spędzania czasu dla całych rodzin.

– To nie tylko plac zabaw, bo mamy w tym miejscu również siłownię zewnętrzną, która znajdowała się tu już wcześniej, a teraz została w tę koncepcję wkomponowana. Są tutaj także stoliki, gdzie można zagrać w szachy czy w chińczyka. Obecnym dzieciakom można zazdrościć tych nowoczesnych placów zabaw, bo za czasów mojej młodości nawet trudno było mówić o placach zabaw, były to raczej siermiężne deski, huśtawka czy piaskownica. Mam nadzieję, że dzieci wraz z rodzicami to docenią i będą chętnie odwiedzać ten nowy plac zabaw – mówi burmistrz Dobrodzienia.

Faktycznie,  to miejsce jest obecnie zdominowane przez przeróżne zabawki, takie jak karuzele, zjazdy linowe, piramidy linowe, huśtawki i bujaki. Wymieniono również oświetlenie i założono monitoring, zamontowane zostały również nowe ławeczki i kosze na śmieci.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szemrowicach, burmistrz Andrzej Jasiński oraz jego zastępca Michał Tul.

Inwestycja kosztowała ponad 578 tysięcy złotych. Gmina otrzymała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 65% z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Damian Pietruska

Podziel się