Olescy uczniowie zebrali 588 kg żywności da potrzebujących

Olescy uczniowie zebrali 588 kg żywności da potrzebujących

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Olesnie uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności. W sumie udało im się zebrać 588 kilogramów ofiarowanych produktów.

Po raz 23 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa: „Głód to nie bajka”.

Akcję wsparło ponad 50 tysięcy wolontariuszy, którzy zachęcali do udziału i przypominali, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki miał znaczenie.

– Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem – mówi Joachim Rataj, organizator akcji w Oleśnie. – Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach.

20191130_113026W piątek i w sobotę 29 i 30 listopada od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego; sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej oraz trzech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:

w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
– w Delikatesach na Rynku,

20191130_112453W akcji uczestniczyli wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły: Dawid Kotyś, Alicja Kaczmarczyk, Jakub Żywica, Matusz Rataj, Anna Gladys, Martyna Helios, Melisa Gnacy, Angelika Płonka, Ewelina Sojka, Matusz Bąk, Anna Franke, Wiktoria Staffa, Irena Juszczak, Wiktoria Kowalczyk, Anna Roj, Patrycja Roj, Dominika Łątka, Żaklina Wodarczyk, Marcel Siegert, Tomasz Szewczyk, Kamil Urbanowicz, Aleksandra Sokol i Grzegorz Kaczmarek pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika.

Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 26 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy. – Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się