Vega Dobrodzień z Zabrza wróciła z 12 medalami

14-osobowa ekipa sekcji pływackiej Vega Dobrodzień z sukcesami wystartowała w jubileuszowym X Zabrzańskim Mitingu Pływackim dla zawodników do 14 lat, który odbył się w niedzielę 8 grudnia na terenie pływalni Aquarius Kopernik w Zabrzu.

Każdy zawodnik wystartował w dwóch konkurencjach indywidualnych, a najmłodsi zawodnicy startowali w rywalizacji sztafet. Ekipa pływacka z Dobrodzienia z dorobkiem 12 medali zajęła wysokie 6 miejsce w klasyfikacji medalowej mitingu, która ostatecznie obejmowała 19 ekip pływackich.

W zawodach najlepiej zaprezentowali się najstarsi z ekipy – Marta Rakowska oraz Marek Wąsik (oboje lat 13). Marta, która tym razem płynęła w konkurencji sprinterskiej 50 m stylem dowolnym, po wyrównanej rywalizacji na dystansie z koleżanką o rok starszą, wywalczyła złoty medal po emocjonującym finiszu. Natomiast w konkurencji 100 m stylem zmiennym zawodniczka zdecydowanie pokonała rywalki i zdobyła drugi złoty medal. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym w klasyfikacji końcowej Marta uzyskała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mitingu i otrzymała pamiątkowy Puchar X Zabrzańskiego Mitingu Pływackiego.

Marek Wąsik zdecydowanie wygrał konkurencję 50 m stylem klasycznym zarówno wśród rówieśników, jak i rywali o rok starszych, zdobywając złoty medal. W swoim drugim starcie na 100 m stylem zmiennym wywalczył swój drugi złoty medal.

W mitingu dobrze zaprezentowali się 10-latkowie: Hanna Młotek i Mieszko Kaczmarczyk, zdobywając po jednym medalu złotym i srebrnym. Hania wśród swoich rówieśniczek wygrała rywalizację w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz zajęła 2 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym. Natomiast Mieszko wygrał konkurencję 50 m stylem klasycznym wśród rówieśników, a w swoim drugim starcie, w konkurencji 100 m stylem zmiennym, zajął 2 miejsce.

Dorobek medalowy VEGI Dobrodzień powiększyły kolejne dziewczęta: Sara Jainta (12-lat) oraz najmłodsza Natalia Olczyk (9-lat), które również wywalczyły po dwa medale, odpowiednio dwa srebrne oraz dwa brązowe. Sara dwukrotnie zajęła 2 miejsca, w konkurencji 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym. Natomiast Natalia dwukrotnie zajęła 3 miejsca w konkurencjach 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym.

W tegorocznym Jubileuszowym X Zabrzańskim Mitingu Pływackim wzięło udział blisko 400 zawodników, w tym prawie 200 dziewcząt i blisko 200 chłopców, którzy reprezentowali 21 sekcji i klubów pływackich z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego oraz zagraniczna ekipa z Czech.

Udział zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA (KRS 0000157060) zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływanie – VEGA pływaków wspieranie”.

Dodatkowe wyrazy podziękowania kierujemy do Rodziców zawodników będących członkami naszego Stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w finasowaniu oraz koordynacji wyjazdu całej ekipy sportowej.

*- Informacja: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA, zdjęcia Piotr Rakowski – SPP Vega Dobrodzień.