OKS Olesno organizuje charytatywny turniej dla Julki

OKS Olesno organizuje charytatywny turniej dla Julki

W sobotę 4 stycznia w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie rozegrany zostanie charytatywny turniej halowej piłki nożnej, a całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Julki Szczerby.

Na turnieju wystąpi dziesięć drużyn złożonych z zawodników, którzy ukończyli 16 lat. Mogą grać piłkarze zawodowi i amatorzy. Zapisy bardzo szybko się wyczerpały i są już zamknięte. Organizatorzy zdradzili, że w rywalizacji wystartuje między innymi zawodnik grający na co dzień w piłkarskiej ekstraklasie.

– Spodziewaliśmy się zainteresowania turniejem, ale w tym przypadku chętni po prostu “walili drzwiami i oknami”. Musieliśmy powiększyć limit drużyn do dziesięciu, a i tak nadal odbieraliśmy telefony z chęcią przystąpienia kolejnych zespołów – mówią organizatorzy.

Podczas turnieju organizowana będzie zbiórka pieniędzy i loteria fantowa, w której udział będą mogli wziąć zawodnicy i kibice.

Julka Szczerba urodziła się 16 października z bardzo rzadką chorobą – hemimelią strzałkową.

Wada Julki jest jednym przypadkiem na ok 40-140 tysięcy urodzeń. W literaturze nazywa się to hemimelią strzałkową. Brak kości strzałkowych powoduje deformację stopy, jej nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej oraz jej skrócenie. Pieniądze zbierane są na konieczną operację w Stanach Zjednoczonych i późniejszą rehabilitację.

Turniej startuje o godzinie 10.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

project_97581_1572200247

Podziel się