106 km/h w zabudowanym. Straciła prawo jazdy

106 km/h w zabudowanym. Straciła prawo jazdy

Policjanci oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 48-latkę kierującą dacią. Kobieta na obowiązującej w obszarze zabudowanym „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 106 km/h. 

W miniony weekend w Gosławicach, policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę”, zatrzymali do kontroli drogowej dacię dokker. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się pojazd.

Siedząca za kierownicą 48-letnia mieszkanka województwa śląskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 106 km/h.

Nieodpowiedzialnej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo została ukarana 500 złotowym mandatem karnym, a na jej konto trafiło 10 punktów.


Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się