Prawie 2000 kilometrów przebiegniętych dla WOŚP! Praszka biega

Prawie 2000 kilometrów przebiegniętych dla WOŚP! Praszka biega

W piątek 10 stycznia w na stadionie w Praszce zorganizowano nocny maraton marszowo-biegowy, w którym firma Neapco Praszka zobowiązała się do wpłaty pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, konkretnie złotówkę za każdy pokonany kilometr przez uczestników.

Inicjatorem akcji jest Tomasz Szymański, radny Rady Powiatu Oleskiego i prezes LKS Basket Praszka.

– W firmie Neapco mamy zarząd oraz dyrektorów, którzy z wielkim zapałem i zaangażowaniem wspierają wszelkie działania oraz zachęcają do aktywności fizycznej. Są doskonałym przykładem do naśladowania, bo zarówno w roku poprzednim jak i teraz sami pokonywali odległości powyżej 20 kilometrów. A to jest już co biegać! – komentuje Tomasz Szymański.

W ubiegłorocznej edycji wzięły udział 144 osoby, które pokonały 3600 okrążeń, co dało wynik 1440 km. Celem oczywiście było pokonanie zeszłorocznych wyników.

Piątkowe wydarzenie przyciągnęło 248 uczestników, z czego najmłodszy liczył 2 miesiące! Był nim Antoś Cieśla. Łącznie uczestnicy pokonali 4957 okrążeń, co dało 1983 km. W imprezie udział wzięły osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Każdy mógł pokonać dowolny dystans w dowolny sposób – przejść spacerem, pokonać truchtem, przejść z kijami lub przebiec. Każdy uczestnik utraconą energię mógł uzupełnić słodkim poczęstunkiem, gorącą kawą i herbatą. Maraton rozpoczął się o godzinie 18.00 i trwał aż do godziny 23.00.

Rekord trasy zaliczył Piotr Dudek, który pokonał dystans aż 42,5 km.

Imprezę poprowadził Tomasz Szymański, którego wspomagali Rafał Simbor, Damian Cierpucha, Miłosz Majtyka i Bartek Polus.


*- Informacja: LKS Basket Praszka, zdjęcia Fotofax.

Podziel się