Senator Beniamin Godyla otworzył biuro w Oleśnie

Senator Beniamin Godyla otworzył biuro w Oleśnie

We wtorek 11 lutego w Oleśnie dokonano otwarcia biura senatorskiego Beniamina Godyli z udziałem przedsiębiorców oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Jak twierdzi Beniamin Godyla, do biura można przyjść w każdej sprawie.

– Przyjść można w każdej sprawie. To mogą być naprawdę różne problemy, związane z czystym powietrzem, ochroną środowiska czy normalnymi, ludzkimi sprawami. Czasami są jakieś losowe sytuacje, człowiek nie potrafi sobie z czymś poradzić i trzeba wtedy trochę ukierunkować. Nie wszystkie sprawy należy kierować do Warszawy, bo większość z nich można załatwić na miejscu – mówi senator.

dsc09854Do biura mogą przychodzić osoby o różnych poglądach i niezależnie od opcji politycznych.

– Jestem senatorem bezpartyjnym, chciałbym nie wiązać się mocno z jedną partią, ale być otwartym dla szerszego grona społeczeństwa. Wiemy, że społeczeństwo jest podzielone i nie możemy dolewać benzyny do ognia. Spory trzeba łagodzić – mówi Beniamin Godyla.

Jak wygląda na co dzień praca w senacie?

– Na pewno wiąże się z długim procedowaniem ustaw. Debaty są długie, ale to bardzo dobrze, bo senat jest od tego, żeby nie podejmować błędnych uchwał, które nie zawsze są w sejmie dopracowane. A jeśli chodzi o samą atmosferę, nie można narzekać. Rozmawiamy normalnie z wszystkimi senatorami, podczas debaty jest wiele krytyki, ale każdy ma do tego prawo. W relacjach prywatnych panuje kultura i szacunek.

Senator Beniamin Godyla reprezentuje w senacie okręg nr 53, który obejmuje powiaty oleski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki i strzelecki.

Biuro mieści się w samym centrum Olesna, bo w rynku obok nowej siedziby ING Bank Śląski. Biuro będzie czynne w poniedziałki od godziny 13.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 11.00-13.00. Senator Beniamin Godyla ma dyżurować w biurze w pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca. Dyrektorem biura został Edward Gondecki.

Beniamin Godyla ma biura senatorskie w Oleśnie i Kędzierzynie-Koźlu, ale ma również otworzyć siedziby w Krapkowicach i Głubczycach.

Damian Pietruska

Podziel się