Wichura w powiecie oleskim. Uszkodzone dachy i budynki

Wichura w powiecie oleskim. Uszkodzone dachy i budynki

W dniach 23-24 lutego strażacy mieli pełne ręce roboty.

W związku z przejściem niżu Julia strażacy interweniowali podczas 43 zdarzeń. Dwadzieścia dziewięć razy usuwali drzewa i konary, które blokowały przejazd na drogach. Dziewięć razy interweniowali podczas zabezpieczenia budynków, gdzie doszło do zerwania poszycia dachowego. W czterech przypadkach strażacy zabezpieczali zerwane linie energetyczne oraz uszkodzone rogatki na przejeździe kolejowym.

W niedzielę 23 lutego w Jaworznie strażacy zabezpieczyli budynek gospodarczy, w którym doszło do zawalenia się ściany szczytowej. Ewakuowali również z budynku sprzęt rolniczy.


Tego samego dnia w Warłowie strażacy zabezpieczyli budynek gospodarczy, w którym doszło do uszkodzenia szczytu oraz pokrycia dachowego.


Również w niedzielę w Stawkach Cieciułowskich strażacy zabezpieczyli dach budynku gospodarczego. W wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do zerwania części dachu z budynku gospodarczego. W działaniach udział brały trzy zastępy straży pożarnych.


W poniedziałek 24 lutego w Dobrodzieniu doszło do zawalenia się ściany w budynku gospodarczym. Strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań.


*- Informacja: KP PSP Olesno, zdjęcia: KP PSP Olesno, OSP Dobrodzień.

Podziel się