OKS Olesno i Motor Praszka sprawdzili się przed ligą

OKS Olesno i Motor Praszka sprawdzili swoje możliwości na tydzień przed startem rozgrywek. IV-ligowiec pokonał w meczu towarzyskim reprezentanta klasy okręgowej 2-1.

Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu meczu rozgrywanego w Wojciechowie. Na boisku nie było widać różnicy jednego poziomu, a Motor w drugiej połowie częściej utrzymywał się przy piłce i miał więcej okazji strzeleckich.

Mecz nie mógł się podobać, było to typowe spotkanie walki, ale zawodników obu zespołów usprawiedliwia szalejący wiatr i nierówna murawa. W takich warunkach trudno o efektowny futbol.

Ozdobą spotkania były bramki. W pierwszej połowie ładnie z dystansu uderzył dla Motoru Dominik Pelc, a w drugiej również z dalszej odległości Wojciech Hober. Bramka na 1-1 padła po błędzie bramkarza zespołu z Praszki, który wypuścił piłkę z rąk w nietrudnej sytuacji.

W obu zespołach wystąpili nowi zawodnicy. W Motorze nie chcieli jeszcze zdradzać wszystkich nazwisk zawodników testowanych, ale wiadomo, że do zespołu dołączył 20-letni bramkarz Bartek Klonowski z Piasta Gorzów Śląski oraz 19-letni obrońca Szymon Szczuka z OKS-u Olesno.

W OKS-ie w ataku wystąpił 27-letni Denis Luptak, ostatnio grający w zespole TOR Dobrzeń Wielki, a na prawym skrzydle w drugiej połowie zaprezentował się 17-letni Kacper Kierat, występujący ostatnio w Skrze Częstochowa. Obaj sprawiali wrażenie takich, którzy widzą piłkę nie po raz pierwszy. Do klubu ma dołączyć również Marcin Jantos, 23-latek, który grał między innymi w MKS-ie Kluczbork i LZS-ie Gronowice.

OKS rundę wiosenną rozpocznie w sobotę 7 marca na własnym stadionie ze Startem Namysłów. To będzie pierwszy oficjalny mecz na oleskim stadionie po jego modernizacji. Oleski zespół zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze i czeka go trudna walka o utrzymanie. Autem zespołu Krzysztofa Meryka ma być nowy stadion, bowiem wszystkie mecze rundy wiosennej rozegra właśnie na nim.

Motor Praszka po rundzie jesiennej zajmuje 10 miejsce w klasie okręgowej. W pierwszym meczu rundy rewanżowej (również w sobotę 7 marca) pojedzie do Wołczyna, gdzie powalczy o punkty z tamtejszym MKS-em.

Sparing, 09.02.2020

OKS Olesno – Motor Praszka 2-1 (1-1)

OKS Olesno: Dawid Sładek – Tomasz Kubacki, Arkadiusz Świerc, Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski – Dominik Flak, Adam Huć, Thomas Skowronek, Damian Gąsiorowski, Wojciech Hober – Denis Luptak. Na zmianę: Andrzej Krzymiński, Patryk Baros, Kacper Kierat. Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.

Motor Praszka: Bartek Klonowski – Szymon Szczuka, Dariusz Rozik, zawodnik testowany, Dominik Pelc, Paweł Mateja, Łukasz Panek, Klaudiusz Lasik, Bartłomiej Kuder, zawodnik testowany, Daniel Wieczorek. Na zmianę: Jakub Szyszka, Cezary Pinkosz, Amadeusz Bienias.