Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą i zatrzymała się na drodze krajowej

Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą i zatrzymała się na drodze krajowej

Olescy policjanci zatrzymali na krajowej „jedenastce” pijaną 19-latkę. Kobieta zablokowała pas drogi krajowej… zasypiając za kierownicą samochodu. Wcześniej przejechała kilka kilometrów bez powietrza w oponach.

W nocy z piątku na sobotę olescy policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka o młodej kobiecie, która na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem mogła kierować audi będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić ten odcinek krajowej „jedenastki”. Tuż za granicą województwa w Sierakowie Śląskim napotkali wskazane audi. Unieruchomiony samochód blokował jeden pas ruchu, a za jego kierownicą spała młoda kobieta.

Mundurowi od razu wyczuli od niej woń alkoholu, a urządzenie do badania potwierdziło, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia mieszkanka Opolszczyzny mogła wcześniej kierować tym samochodem, a po tym jak uszkodziła dwa koła, na „kapciach”przejechała jeszcze kilka kilometrów.

Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

77-52578


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się