• Home »
  • Informacje »
  • 54-latek opuścił mieszkanie podczas kwarantanny. Grozi mu grzywna – nawet 30 tysięcy

54-latek opuścił mieszkanie podczas kwarantanny. Grozi mu grzywna – nawet 30 tysięcy

54-latek opuścił mieszkanie podczas kwarantanny. Grozi mu grzywna – nawet 30 tysięcy

54-letni mieszkaniec Olesna podczas kwarantanny postanowił pójść na zakupy. Tym samym złamał jej podstawowy warunek, jakim jest obowiązek przebywania w miejscu zamieszkania.

Olescy policjanci codziennie sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Oprócz sprawdzenia czy dana osoba faktycznie przebywa w miejscu zamieszkania pytają czy nie potrzebują pomocy.

W poniedziałek 6 kwietnia przed południem dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna objęty kwarantanną opuścił miejsce zamieszkania.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy potwierdzili, że 54-latek rzeczywiście wyszedł z mieszkania na zakupy. Okazało się, że niespełna pół godziny wcześniej mężczyzna przebywał w swoim mieszkaniu, kiedy ci sami funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzega kwarantannę.

54-latek został poinformowany o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Mężczyzna za złamanie przepisów kwarantanny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się