Budowa ronda turbinowego w Dobrodzieniu. DW 901 zostanie zamknięta

Budowa ronda turbinowego w Dobrodzieniu. DW 901 zostanie zamknięta

Od 15 kwietnia zamknięta ma zostać droga wojewódzka nr 901 na odcinku Olesno-Dobrodzień. Zmiana organizacji ruchu związana jest z planowaną przebudową ronda przy Dobrotece w Dobrodzieniu.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 i drogi wojewódzkiej nr 901 powstanie rondo turbinowe. Budowa zaplanowana jest od 15 kwietnia do końca lipca bieżącego roku.

Na czas prowadzonych prac zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 901 od Olesna do Dobrodzienia przy jednoczesnym wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze krajowej nr 46 (w rejonie salonu meblowego Dobroteka i cmentarza w Dobrodzieniu) na odcinku 500 m (droga relacji Opole-Lubliniec).

Wykonawcą inwestycji jest firma Drog-Bud z Częstochowy.

Wyznaczono dwa oficjalne objazdy. Dla pojazdów do 3,5 tony (od strony Olesna) przez Bierdzany, Kadłub Turawski, Radawie i Zębowice do Dobrodzienia.

Na wniosek gminy Dobrodzień, aby uniemożliwić przejazd ciężkich pojazdów przez centrum Dobrodzienia, dla pojazdów powyżej 3,5 tony wyznaczono dalszy objazd, dodatkowo przez Ozimek, Kolonowskie i Zawadzkie na trasie w kierunku Gliwic.

Inwestycja jest realizowana w ramach zadania: “Poprawa dostępności do węzłów autostrady A4 Gogolin i Olszowa. Zadanie 9. Budowa obwodnicy Dobrodzienia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 901.”

Oto oficjalne plany objazdów:

Dla pojazdów do 3,5 tony

(kliknij, aby powiększyć)

dw_901


Dla pojazdów powyżej 3,5 tony

(kliknij, aby powiększyć)

dw_901_2

Damian Pietruska

Podziel się