Mieszkańcy zawalczyli o światła. Obwodnica Myśliny będzie bezpieczniejsza

Mieszkańcy zawalczyli o światła. Obwodnica Myśliny będzie bezpieczniejsza

Podczas oficjalnego otwarcia obwodnicy Myśliny mieszkańcy tej miejscowości protestowali, aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych. Po kilku miesiącach w tym miejscu instalowana jest sygnalizacja świetlna.

Mieszkańcy oprotestowali uroczyste otwarcie

Przypomnijmy, na początku listopada 2019 roku dokonano oficjalnego otwarcia obwodnicy Myśliny. Choć to wielomilionowa, długo oczekiwana inwestycja, część mieszkańców miejscowości przyszła na otwarcie, aby wyrazić niezadowolenie ze sposobu jej wykonania.

Aby przejść z jednej części wioski na drugą, mieszkańcy muszą pokonać przejście dla pieszych, które znajduje się na ruchliwej obwodnicy. W miejscu, gdzie znajduje się przejście dla pieszych, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ale mieszkańcy obawiali się, że nie będzie ono przestrzegane, dlatego alarmowali o konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej.

Sygnalizacja jest instalowana

Obecna na oficjalnym otwarciu Lidia Markowska, dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obiecała działania w tej sprawie.

Dyrektor dotrzymała słowa, 23 grudnia 2019 roku została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej w Myślinie. Dokumentacja techniczna została zakończona, dlatego uruchomiono prace w terenie, które mają zakończyć się w bieżącym kwartale. Koszt prac to 158,7 tys. złotych a wykonuje je firma BITUM Sp. z o.o.

Piesi będą zdecydowanie bezpieczniejsi na tej ruchliwej drodze, a mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

Obwodnica Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 stanowi kontynuację wybudowanej wcześniej obwodnicy Dobrodzienia, więc całościowo pełni rolę obwodnicy Dobrodzienia i Myśliny.

Damian Pietruska

Zdjęcie: GDDKiA Opole.


Artykuł o oficjalnym otwarciu obwodnicy Myśliny:

Obwodnica Myśliny oficjalnie otwarta. Nie wszyscy mieszkańcy zadowoleni

Podziel się