• Home »
  • Informacje »
  • Tegoroczny Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczycach odwołany

Tegoroczny Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczycach odwołany

Tegoroczny Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczycach odwołany

Kolejna kultowa impreza w powiecie oleskim odwołana. Fire Truck Show – czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczych w tym roku nie odbędzie się z powodu panującej pandemii koronawirusa.

To jedna z największych imprez w województwie opolskim. Do Główczyc na trzydniowe, pełne atrakcji wydarzenie już jedenaście razy zjeżdżały wozy strażackie z całej Polski. Jest ich co roku ponad 100 – co czyni imprezę ogromnym wydarzeniem logistycznym, gdzieś bowiem trzeba pomieścić potężne samochody i ich załogi.

W tym roku, znając pasję organizatorów z małej wioski spod Dobrodzienia, imprezę odwołano z bólem serca.

– Aktualna sytuacja nie daje warunków do bezpiecznego zorganizowania tak dużej, trzydniowej, bezpłatnej imprezy jak Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, którego na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie wszystkim zapewnić – podają organizatorzy na oficjalnej stronie zlotu. – Dzisiejsze okoliczności są zbyt dynamiczne byśmy mogli kontynuować prace związane z organizacją. Taka impreza to również ogromne przedsięwzięcie logistyczne (także na polu namiotowym) i wyzwanie finansowe. Co roku podkreślamy, że zlot jest możliwy do zorganizowania dzięki naszym sponsorom (a są nimi najczęściej firmy prywatne). Dziś niejeden z nich musi się skupić na walce o przetrwanie, dajmy im to zrobić w spokoju.

Życzymy sobie i wam byśmy w 2021 roku w pierwszy weekend lipca wszyscy spotkali się w zdrowiu na kolejnym zlocie w Główczycach w spokojniejszych, weselszych, bezpieczniejszych i „normalniejszych” warunkach.

Decyzja została podjęta dosyć wcześnie, bowiem zlot organizowany był na początku lipca. Znając jednak obecne okoliczności jest jednak zupełnie zrozumiała. Już wiadomo, że bieżący rok będzie bardzo ubogi w wydarzenie kulturalne i sportowe.

Damian Pietruska

Podziel się