Piąty zgon w powiecie oleskim. 78 potwierdzonych przypadków koronawirusa

Piąty zgon w powiecie oleskim. 78 potwierdzonych przypadków koronawirusa

Postanowiliśmy zmienić system informowania o kolejnych zakażeniach i skutkach epidemii w powiecie oleskim. O stanie epidemii będziemy raportować raz w tygodniu. Informacje będziemy przekazywać częściej tylko w wyjątkowych okolicznościach.

W sumie do 78 przypadków wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń w powiecie oleskim. Zanotowano również 5 zgonów z powodu znanego koronawirusa w powiecie oleskim.

W poniedziałek 4 maja służby poinformowały o śmierci 62-letniego mężczyzny z powiatu oleskiego, której powodem było zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie–Koźlu.

Tego dnia rano podano informację o wykryciu koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu oleskiego. Przebywa ona w kwarantannie domowej, a jej stan określa się jako dobry.

W środę 29 kwietnia podano informację o pozytywnym wyniku badania u mężczyzny z powiatu oleskiego i kobiety w wieku senioralnym. Jej stan był dobry i niewymagający hospitalizacji.

W poniedziałek wieczorem 27 kwietnia potwierdzono zakażenie u dwóch mieszkańców powiatu oleskiego w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, leczeni na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.

Podziel się