Koronawirus w powiecie – 107 przypadków, 8 zgonów, 25 osób wyleczonych.

Koronawirus w powiecie – 107 przypadków, 8 zgonów, 25 osób wyleczonych.

Do 107 potwierdzonych przypadków wzrosła liczba zakażeń na koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie oleskim. Służby poinformowały również o 8 zgonach mieszkańców powiatu oraz 25 osobach wyleczonych.

Można powiedzieć, że na ten moment w województwie opolskim to powiat oleski jest najmocniej dotknięty pandemią koronawirusa. Tylko w powiecie opolskim odnotowano więcej przypadków zakażeń (122), ale to powiat, który ma większą liczbę mieszkańców. W powiecie oleskim zanotowano już 8 zgonów (to trzecia liczba w województwie, w powiecie opolskim – 17, w kędzierzyńsko-kozielskim – 9). W tych dwóch powiatach zanotowano jednak więcej osób wyleczonych, bo w powiecie opolskim aż 66, a w kędzierzyńsko-kozielskim 52. W powiecie oleskim za tak zwanych “ozdrowieńców” uznano tylko 25 osób.

Dla porównania, w powiecie kluczborskim potwierdzono jedynie 2 przypadki zakażeń, w powiecie prudnickim 5, a w powiecie namysłowskim 9.

Oto szczegółowe dane z kolejnych dni epidemii (od naszego ostatniego raportu) w powiecie oleskim:

  • Czwartek, 14 maja (rano) – potwierdzono zakażenie u nastoletniego chłopca z powiatu oleskiego, przebywa w kwarantannie domowej. Z powodu koronawirusa zmarła 90-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Środa, 13 maja – podano informację o 5 wyleczonych osobach z powiatu oleskiego. To dwoje kilkuletnich dziewczynek, nastoletnia dziewczynka i chłopak oraz kobieta w średnim wieku (tylko kobieta była leczona w szpitalu, reszta przebywała w izolacji domowej).
  • Niedziela, 10 maja – potwierdzono 6 nowych przypadków. Cztery kobiety i dwóch mężczyzn. Dwie osoby w wieku senioralnym, troje w wieku średnim i jedna w sile wieku.
  • Sobota, 9 maja – potwierdzono 2 nowe przypadki. To mężczyzna w wieku senioralnym i kobieta w wieku średnim. Oboje mieli przebywać w kwarantannie domowej, a ich stan określano jako dobry. Tego dnia odnotowano również 3 osoby wyleczone z powiatu oleskiego – dwóch mężczyzn i jedną kobietą (wszyscy w wieku senioralnym). Przebywali oni w izolacji domowej.
  • Piątek, 8 maja – potwierdzono 8 nowych przypadków. To trzech seniorów (dwóch mężczyzn i kobieta), kobieta i mężczyzna w średnim wieku, mężczyzna w sile wieku i dwóch nastoletnich chłopców. Tego dnia w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu stwierdzono zgon 70-letniego mieszkańca powiatu oleskiego.
  • Czwartek, 7 maja – podano informację o zgonie 92-letniej kobiety z powiatu oleskiego. Zmarła w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Środa, 6 maja – potwierdzono 7 nowych przypadków. To kobieta i mężczyzna w wieku senioralnym, trzy kobiety w średnim wieku, nastoletni chłopiec oraz kilkuletnia dziewczynka. Stan wszystkich określano jako dobry, przebywali w kwarantannie domowej. Tego samego dnia podano informacje o 3 osobach wyleczonych z powiatu oleskiego. Dwie z nich przebywały w izolacji domowej, a jedna na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Postanowiliśmy zmienić system informowania o kolejnych zakażeniach i skutkach epidemii w powiecie oleskim. O stanie epidemii będziemy raportować raz w tygodniu. Informacje będziemy przekazywać częściej tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Podziel się