Gnał BMW w zabudowanym 120 km/h!

Gnał BMW w zabudowanym 120 km/h!

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem ponad 120 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.

W czwartek 28 maja przed godz. 12.00 w miejscowości Turza w gminie Dobrodzień, policjanci ruchu drogowego, patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę”, zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

25-letni mieszkaniec województwa opolskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 123 km/h.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowanie prędkości i niestosowanie się do ograniczeń może mieć poważne konsekwencję. Wynikające z tego zachowania zdarzenia drogowe często mają dramatyczny skutek, zagrażają bowiem zdrowiu, a często i życiu jego uczestników.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się