Czy odbędą się tegoroczne Dni Olesna?

Czy odbędą się tegoroczne Dni Olesna?

Wiele imprez zaplanowanych na wakacje zostało odwołanych już wczesną wiosną, po rozpoczęciu pandemii. Oficjalnie nie zostały odwołane tegoroczne Dni Olesna, dlatego postanowiliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób może wyglądać święto miasta.

Dni Olesna 2020 prawdopodobnie się odbędą (o ile sytuacja epidemiologiczna w regionie zdecydowanie się nie pogorszy), ale nie będzie to tak huczna impreza jak dotychczas. O tę sprawę zapytaliśmy burmistrza Olesna.

– Tak dużej imprezy nie da się zorganizować w miesiąc. Gdybyśmy chcieli w normalnej formule przeprowadzić święto miasta, trzydniowe jak zazwyczaj, to musielibyśmy podpisać umowy z gwiazdami już na początku roku. W związku z tym, nie ma mowy, żeby nadchodzące Dni Olesna miały taki wymiar, jak do tej pory – mówi Sylwester Lewicki. – Jeśli pod względem epidemiologicznym będzie wszystko ok, to zorganizujemy lokalną imprezę w zakresie adekwatnym do sytuacji i do nastrojów społecznych oraz do możliwości finansowych gminy. Nie możemy jednak oczekiwać, że będą to fajerwerki takie jak zazwyczaj, bo nie czas ku temu. Z pewnością odbędzie się odpust ku czci św. Anny, dlatego wokół tego chcemy zorganizować lokalną imprezę.

Dni Olesna zwykle odbywają się pod koniec lipca, w tym samym czasie, kiedy w Oleśnie odbywa się odpust ku czci św. Anny, na który przyjeżdża co roku kilka tysięcy pątników. Jeśli impreza zostanie zorganizowana (nawet w minimalnej formie) będzie to jedno z nielicznych wydarzeń organizowanych w te wakacje w powiecie oleskim. Większość cyklicznych imprez zostało już odwołanych w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Damian Pietruska

Zdjęcie Fotodedyk

Podziel się