Kredyt gotówkowy na 60 tys – na ile miesięcy?

Kredyt gotówkowy na 60 tys – na ile miesięcy?

Kredyt gotówkowy to najpopularniejszy produkt bankowy. Najczęściej zaciągany jest na dowolny cel, dzięki czemu kredytobiorcy mogą wydatkować otrzymane środki wedle indywidualnych potrzeb. Kredyt gotówkowy tego rodzaju pozwala otrzymać finansowe wsparcie nawet do kilkuset tysięcy złotych, a czas współpracy z instytucją bankową to nawet kilkadziesiąt lat.

Ile czasu będzie spłacany kredyt gotówkowy do 60 tysięcy ? To zależy od jego osobistych preferencji oraz możliwości spłaty.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel jest nierzadko “ostatnią deską ratunku”. Dzisiaj, w czasach pandemii koronawirusa stał się źródłem finansowania dla osób, które z dnia na dzień utraciły możliwość generowania dochodu. Fakt możliwości otrzymania zobowiązania finansowego na dowolny cel pozwala rozdzielić środki na najważniejsze potrzeby, w tym spłatę zaległości, utrzymanie płynności finansowej czy uregulowanie innych rat bądź płatności, jakie wynikają z utrzymania własnej nieruchomości. Tak naprawdę już kredyt gotówkowy do 60 tys daje liczne możliwości zarządzania pieniędzmi. Do tej pory takie pieniądze przeznaczane były także na remont domu, kursy doszkalające czy też wakacje życia.

Sam proces zaciągania kredytu gotówkowego nie uległ zmianie ze względu na pandemię koronawirusa. Fakt, że instytucje bankowe nieco bardziej rygorystycznie analizują zdolność kredytową, natomiast same warunki kredytowe pozostają bez zmian. Co więcej, niektóre banki wręcz oferują preferencyjne umowy kredytowe dla tych, którzy zostali najbardziej poszkodowani w wyniku obostrzeń narzuconych przez polski rząd, wedle których ma się na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przyszły kredytobiorca, którego celem jest kredyt gotówkowy 60 tys, ma obowiązek złożyć wniosek o takie zobowiązanie. Dzisiaj większość banków umożliwia teraz składanie wniosków elektronicznych, czyli za pośrednictwem internetu. To ogromna wygoda, ponieważ, by otrzymać kredyt gotówkowy i środki finansowe, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

We wniosku kredytowym należy uwzględnić nie tylko swoje dane z dowodu osobistego tak jak w przypadku chwilówek. Banki weryfikują także zaświadczenie o zarobkach oraz źródle ich generowania. W niektórych przypadkach instytucje bankowe chcą weryfikować również wpływy na konto. Zawsze analizują także raport BIK, oceniając jednocześnie historię kredytową. Potencjalni kredytobiorcy, którzy zalegali w przeszłości ze spłatą należności albo nadal wykazują z tego tytułu zaległości, raczej nie mają szans na uzyskanie finansowego wsparcia.

Warto podkreślić, że dzisiaj to kredytobiorca wybiera instytucję bankową, z którą chce podjąć współpracę, a same banki muszą wręcz walczyć o klientów. To dlatego proponują coraz bardziej atrakcyjne kredyty, których spłata odbywa się na dogodnych warunkach.

Kredytobiorca, który chce zaciągnąć 60 tysięcy złotych, może sam zdecydować, jak długo będzie takie zobowiązanie spłacać. Pod uwagę musi wziąć indywidualne możliwości w zakresie regularnych, comiesięcznych opłat. Chodzi o to, by konieczność spłaty rat nie zaburzała jego płynności finansowej. Kredyt gotówkowy zaciągany na kwotę 60 tysięcy złotych może być więc wzięty na kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt miesięcy. O wyborze decydują indywidualne potrzeby klienta banku.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy na 60 tys. zł?

Kredyt gotówkowy o takiej wartości oferuje dzisiaj większość banków. To przyszły klient decyduje, z której oferty skorzysta. Polacy popełniają jednak spory błąd, bo najczęściej decydują się na wzięcie zobowiązania w banku, w którym już współpracowali. Okazuje się, że dzisiaj znacznie lepsze warunki mogą uzyskać nowi klienci, a nie ci już lojalni.

Poza tym należy najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert, a dopiero później wybrać odpowiednie zobowiązanie. Właśnie dlatego z pomocą przychodzi ranking kredytowy, który uwzględnia kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności kryteria każdego zobowiązania kredytowego. Dopiero takie porównanie pozwala oszacować korzyści, jakie wynikają z konkretnego kredytu.

W jaki jeszcze sposób można sprawdzić dany kredyt gotówkowy 60 tys? Kalkulator kredytowy to drugie narzędzie, dzięki któremu udaje się zweryfikować opłacalność zobowiązania. To dzięki niemu wylicza się przybliżone koszty całkowite, jakie w związku ze współpracą z instytucją bankową poniesie kredytobiorca. Tylko w ten sposób można podjąć racjonalną decyzję, która wesprze finansowo klienta, a nie przyczyni się do jego jeszcze większych problemów finansowych. Zawsze trzeba brać pod uwagę, że zaciągnięty kredyt gotówkowy będzie musiał być spłacony, a ewentualne zadłużenia wpłyną tylko negatywnie na historię kredytową oraz bieżący budżet osoby, która zaciągnęła kredyt.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się