Dni Olesna 2020 oficjalnie odwołane!

Dni Olesna 2020 oficjalnie odwołane!

Jeszcze dwa tygodnie temu pisaliśmy, że tegoroczne Dni Olesna mają szansę się odbyć, ale w zdecydowanie mniejszej formule. Wszystko miało zależeć od sytuacji epidemiologicznej w Polsce i województwie. W czwartek 18 czerwca Urząd Miejski w Oleśnie podał jednak informację o całkowitym odwołaniu święta miasta.

Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna napisał w oficjalnym komunikacie:

Jeszcze kilka tygodni temu wierzyliśmy, że do czasu wakacji pandemia odpuści i pozwoli wrócić nam do normalności. Nie odwoływaliśmy definitywnie imprez planowanych na okres wakacyjny, tylko wstrzymywaliśmy się z podjęciem ostatecznej decyzji. Niestety pomimo, że wróciliśmy do wielu aktywności, to nadal nie ma możliwości organizowania imprez o charakterze masowym, a więc także tegorocznych DNI OLESNA.

Święto naszego miasta to zawsze czas radosnej zabawy, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, co w obecnym reżimie sanitarnym jest niemożliwe. Troska o zdrowie i życie mieszkańców jest w tym momencie najważniejsza.

Mam nadzieję, że zaistniała sytuacja w najbliższym czasie się ustabilizuje i będziemy mogli bezpiecznie uczestniczyć w innych uroczystościach, które zaplanowane są w tym roku na terenie naszej Gminy.

Dni Olesna nie są jedyną dużą imprezą odwołaną w powiecie tego roku z powodu pandemii koronawirusa. Tak samo postąpiono miedzy innymi z Dniami Dobrodzienia, Gorzowa Śląskiego czy Praszki.

Damian Pietruska

Zdjęcie Fotodedyk

Podziel się