Pijany 28-latek spowodował kolizję

Pijany 28-latek spowodował kolizję

28-latek wsiadł za kierownicę swojego forda mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie i uderzył w jadący przed nim inny samochód.

W sobotę 20 czerwca kilka minut po godz. 13.00 dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Łowoszowie (droga wojewódzka nr 494). Na miejsce skierowany został patrol „drogówki”.

Policjanci od razu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie jednego z uczestników zdarzenia, a badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Kierujący fordem escortem 28-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył seata cordoby, który na skrzyżowaniu skręcał w lewo. Samochodem jechała kobieta z dwójką małych dzieci. Szczęśliwie nikt z uczestników tego zdarzenia nie doznał obrażeń ciała.

Policjanci zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Oprócz wysokiej grzywny grożą ma 2 lata więzienia.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

77-54209

Podziel się