• Home »
  • Informacje »
  • Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. To najmocniej dotknięty pandemią powiat w województwie

Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. To najmocniej dotknięty pandemią powiat w województwie

Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. To najmocniej dotknięty pandemią powiat w województwie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie podała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w powiecie oleskim. W poniedziałek 13 lipca w powiecie oleskim aż 44 osoby były uznawane jako osoby aktywne z SARS-CoV-2.

Najwięcej z nich było w gminie Olesno, bo aż 22 osoby są obecnie chore. W gminie Praszka 8 osób jest jeszcze aktywnych, w gminie Gorzów Śląski 5, w gminie Rudniki 4, a w gminie Radłów i Zębowice po 2 osoby. Tylko jedna osoba jest chora w gminie Dobrodzień. Można uznać, że sytuacja w gminie stolarzy zdecydowanie się uspokoiła.

Od naszego ostatniego raportu, opublikowanego 29 maja, w powiecie oleskim przybyło 50 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w powiecie oleskim, najwięcej w gminie Olesno, bo aż 23 osoby. Od tego czasu zanotowano jeden zgon z powodu znanego koronawirusa, a w powiecie oleskim aż 75 osób uznano od tego czasu za “ozdrowieńców”.

Spośród wszystkich obecnie zakażonych, tylko 4 osoby są hospitalizowane.

Powiat oleski jest najmocniej dotknięty pandemią w całym województwie, pod względem liczby osób zakażonych. Jest ich aż 191, a w drugim powiecie kędzierzyńsko-kozielskim liczba ta wynosi 176 osób, w powiecie opolskim 160 osób. Trzeba wziąć również pod uwagę, że to zdecydowanie większe powiaty pod względem liczby mieszkańców.

Oto szczegółowe dane z podziałem na gminy, opublikowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie na dzień 13 lipca 2020, godzina 12.00.

(Kliknij, aby powiększyć)

tabelka-koronawirus_13-07-2020

Podziel się