Wszystko o pogoda online

Wszystko o pogoda online

Trudno sobie wyobrazić weekend lub piknik na świeżym powietrzu bez patrzenia na pogodę.

Aby nie zepsuć wakacji, sprawdź wcześniej prognozę. Szczegółowy opis w serwisie pogoda online pozwoli Ci na bieżąco śledzić zmiany pogody.

Umiarkowany klimat Polski w niektórych regionach kraju zostaje zastąpiony klimatem morskim i kontynentalnym. Mimo to pogoda w regionach jest prawie taka sama. Po przeanalizowaniu serwisu pogody w online zauważalna jest pewna cykliczność:

  • lato może być suche i gorące przez kilka lat z rzędu;
  • po tym okresie następuje zimny i wilgotny sezon letni;
  • po gorącym lecie obserwuje się mroźną zimę z częstymi opadami śniegu.

Zimą wpływa na to położenie kraju. Pogoda w Polsce w dużej mierze zależy od wiatrów wiejących od morza. Regiony charakteryzują się wilgotnymi zimami ze śniegiem, który długo nie zalega. Temperatura powietrza w różnych regionach jest różna i waha się od -20 do +3 stopni Celsjusza.

Pogoda Zakopane: cechy

Umiarkowanie zimny klimat miasta charakteryzuje się dużymi opadami w ciągu roku i niskimi średnimi temperaturami. Deszcz i śnieg padają nawet w najsuchszych miesiącach. Średnio przez cały rok spada ponad 1000 mm opadów. Lipiec-sierpień to miesiące deszczowe, ale jesienią pogoda Zakopane wraca do normy.

Główną cechą regionu jest brak lata jako ciepłej pory roku. Temperatura powietrza rzadko przekracza +15 stopni Celsjusza. Wieczorem następuje spadek wskaźnika do +10. Dlatego warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Region charakteryzuje się również dużą wilgotnością w miesiącach letnich. Czasami liczba ta przekracza 90%. Na przełomie lipca i sierpnia opady osiągają 130-142 mm. Niewielkie prędkości wiatru można uznać za pozytywną cechę pogody w Zakopane. Osiąga tylko 3 m / s.

Pogoda długoterminowa Warszawa: opady i temperatura

Położenie Warszawy w kontynentalnej strefie klimatycznej tworzy sprzyjające warunki pogodowe. Niskie opady, ciepłe zimy i lata to główne atuty klimatu miejskiego. Warto sprawdzić się z  pogoda długoterminowa Warszawa podczas planowania wycieczki do przyrody.

Według statystyk średnio rocznie spada tu około 600 mm opadów. Lipiec i sierpień nie są miesiącami deszczowymi ani chłodnymi. Ilość opadów w stolicy w tym czasie to 60-70 mm. Temperatura powietrza w ciągu dnia jest dość przyjemna. Waha się od 23 do 26 stopni powyżej 0. Wieczorem spada średnio do +13.

Specyfikę warunków pogodowych możesz zbadać na serwisu o długoterminową pogodę we Warszawie.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się