• Home »
  • Informacje »
  • Pozytywne zakończenie – Abstrakcja od początku sierpnia będzie sprzedawać piwo rzemieślnicze i lody w Oleśnie

Pozytywne zakończenie – Abstrakcja od początku sierpnia będzie sprzedawać piwo rzemieślnicze i lody w Oleśnie

Pozytywne zakończenie – Abstrakcja od początku sierpnia będzie sprzedawać piwo rzemieślnicze i lody w Oleśnie

To już pewne, w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17.00 nastąpi wielkie otwarcie sezonu firmy Abstrakcja BeerTruck. W nowej lokalizacji, ponieważ piwo rzemieślnicze i lody będzie można smakować pod oleskimi, zabytkowymi murami obronnymi.

Pokrótce, o sprawie pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Z prośbą o interwencję zgłosił się do nas Paweł Wajsprych z firmy Abstrakcja BeerTruck, który rok temu sprzedawał piwo rzemieślnicze i lody na Solnym Rynku w Oleśnie. W tym roku nie dostał jednak od gminy pozwolenia na dzierżawę terenu na Solnym Rynku. Burmistrz Sylwester Lewicki w naszym artykule informował, że zgody gmina nie mogła udzielić, bo byłoby to niezgodne z aktualnym stanem prawnym.

Cały artykuł można znaleźć tutaj: http://ool24.pl/2020/07/21/brak-zgody-sprzedaz-piwa-rzemieslniczego-solnym-rynku-olesnie-mieszkancy-pisza-petycje-burmistrza/

Sprawa znalazła już pozytywny finał. Paweł Wajsprych spotkał się w Urzędzie Miejskim z burmistrzem, a panowie wspólnie znaleźli nowe miejsce, czyli plac przed zabytkowym murem obronnym, który jest o przysłowiowy rzut kamieniem od pierwotnej lokalizacji na Solnym Rynku.

– Jestem miło zaskoczony pozytywnym podejściem do mojej sprawy – mówi Paweł Wajsprych. – Podczas spotkania wyjaśniliśmy sobie niejasności, a wszystkie formalności, abym znów mógł prowadzić firmę w nowym miejscu, zostały załatwione w ciągu niemal dwóch dni. Z nowego miejsca jestem bardzo zadowolony, bo prawdę mówiąc, początkowo to właśnie w tym miejscu planowaliśmy prowadzić sprzedaż. Później jednak uznaliśmy, że Solny Rynek będzie bardziej odpowiedni.

Samochód z piwem rzemieślniczym i lodami będzie można spotkać w nowej lokalizacji od soboty 1 sierpnia w weekendy w godzinach od 17.00 do 22.00.

– Umowę na dzierżawę terenu mamy podpisaną do końca października, ale tak naprawdę wszystko zależy od pogody oraz sytuacji epidemicznej. Jeśli te dwa składniki będą nam sprzyjać, o nic innego nie musimy się już martwić – kończy oleski przedsiębiorca.

Damian Pietruska

Podziel się