Brzydki mecz walki. OKS przegrywa w Oleśnie

OKS Olesno w pierwszym meczu rozgrywanym na własnym stadionie w sezonie 2020-2021 opolskiej IV ligi przegrał z beniaminkiem, Olimpią Lewin Brzeski 0-2.

Kibice w Oleśnie są spragnieni futbolu. Nie ma się co dziwić, bo przez ponad rok OKS nie grał na własnym stadionie, a kiedy w końcu mógł zagrać na nowiutkim obiekcie (7 marca), wybuchła epidemia, która przerwała ligowe rozgrywki. Teraz OKS znów wrócił, aby zaprezentować się własnym kibicom po kolejnej dłuższej przerwie.

I choć kibice dopisali, bo na trybunach było ich sporo, ze stadionu po ostatnim gwizdku nie mogli wychodzić zadowoleni. Oleska drużyna grała chaotycznie, nierówno, brakowało składnych akcji, a w tym wszystkim nie miała szczęścia. Olimpia już po trzynastu minutach prowadziła po błędzie Dawida Sładka, bramkarza OKS-u. Później przyjezdni dobrze się bronili, przerywając grę oleśnian, często używając do tego faulu.

dsc01634W drugiej połowie OKS był aktywniejszy, próbował atakować, ale trudno powiedzieć, że golkiper Olimpii był mocno zapracowany. Kilka razy strzałami postraszył Mateusz Jeziorowski, a oprócz tego Marcin Jantos, zmarnował doskonałą okazję do wyrównania. Mimo że OKS prowadził grę, kolejną bramkę dołożyli w łatwy sposób goście w końcówce meczu i można było kończyć spotkanie. Miało się bowiem wrażenie, że kolejne minuty i tak nie pomogą OKS-owi zdobyć choćby jednej bramki. Nie widać było pomysłu na sforsowanie solidnej obrony graczy z Lewina Brzeskiego.

– Uważam, że wynik remisowy byłby sprawiedliwszy. Obie drużyny stworzyły mało sytuacji, niewiele było jakości , dużo walki i biegania, sporo nerwowych sytuacji, ale można to tłumaczyć początkiem sezonu. O końcowym wyniku mogła zaważyć pierwsza bramka, która była zdobyta w dosyć przypadkowy sposób – tłumaczy Krzysztof Meryk, trener OKS-u. – Później już waliliśmy głową w mur, mieliśmy pojedyncze sytuacje, ale to przeciwnik zdobył kolejną bramkę.

Kolejny mecz OKS rozegra u siebie już w środę 12 sierpnia z MKS-em Pogoń Prudnik.