Dwóch piratów drogowych zatrzymanych przez oleską drogówkę

Dwóch piratów drogowych zatrzymanych przez oleską drogówkę

Tylko w ciągu dwóch dni na terenie powiatu oleskiego dwóm kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy z powodu zbyt szybkiej jazdy.

W czwartek 6 sierpnia kilka minut po godzinie 20.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej chevroleta, który w Oleśnie na ul. Opolskiej, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 137 km/h. Kierujący samochodem 25-latek z województwa małopolskiego stracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące, otrzymał również 500 złotowy mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Następnego dnia tuż po godzinie 17.00 patrol oleskiej drogówki w miejscowości Turza na krajowej „czterdziestce szóstce” namierzył osobowe volvo, które w obszarze zabudowanym gnało z prędkością 108 km/h. Kierująca samochodem 27-letnia mieszkanka województwa śląskiego straciła prawo jazdy. Mundurowi ukarali ją mandatem w wysokości 400 złotych, a jej konto wzbogaciło się o 10 punktów.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się