Szampon do włosów – dlaczego warto wybrać naturalny?

Szampon do włosów – dlaczego warto wybrać naturalny?

Każdy z nas w codziennej higienie korzysta z jakiegoś szamponu. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo ich rodzajów. Odpowiadamy dlaczego warto korzystać z naturalnych szamponów do włosów.

Większość z nas lubi dbać o swoje włosy. Zależy nam nie tylko na utrzymaniu ich w czystości, ale pragniemy także by były silne, lśniące i zdrowe jak najdłużej. W mediach jesteśmy zasypywani rozmaitymi reklamami typowych drogeryjnych szamponów, które są na ogół promowane jako niezwykle skuteczne i w pełni przyjazne naszemu ciału. Niestety jak się okazuje bardzo często nie jest to do końca zgodne z prawdą. Wiele substancji tak powszechnych w szamponach wcale nie jest potrzebne naszym włosom, ba – mogą nawet im zaszkodzić. Szczególnie narażone są osoby cierpiące na różne alergie. Dlatego właśnie co raz więcej osób poszukuje naturalnych kosmetyków dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Do popularnych marek szamponów naturalnych dostępnych w TerazNatura.pl należą:

  • Jason
  • Alphanova
  • Khadi
  • Pierpaoli
  • Attitude
  • Beaute Marakech
  • Babuszka Agafia
  • Anwen
  • Yope.

Jak więc widać wybór w pełni naturalnych, ekologicznych szamponów jest spory. Naturalne kosmetyki charakteryzują się dużą przejrzystością w opisach produktów. Dzięki temu mamy większą świadomość podczas dokonywania zakupów. W szamponach naturalnych nie znajdziemy wielu bardzo popularnych związków chemicznych takich jak rozmaite konserwanty, aromaty, spieniacze czy barwniki. Warto mieć świadomość, że właścicielom i pracownikom wielkich koncernów kosmetycznych zależy przede wszystkim na wysokiej sprzedaży swoich produktów. A przecież już dawno udowodniono, że chętniej kupujemy kosmetyki w ładnych, kolorowych opakowaniach, bardziej nam się podobają szampony, które pięknie i intensywnie pachną oraz dobrze się pienią. Osoby szukające naturalnego szamponu unikają szamponów, które w swoim składzie zawierają takie substancje jak SLS (Sodium Lauryl Sulfat) oraz SLES (Sodium Laureth Sulfate). Są to związki będące pochodnymi ropy naftowej posiadające silne właściwości spieniające oraz myjące. Tego typu intensywnie czyszczące detergenty częstokroć wysuszają i niszczą włosy. SLS i SLES mogą przyczynić się także do wystąpienia łupieżu oraz podrażnień skóry. Tego typu efekty mogą być początkowo niezauważalne, przez co, gdy z czasem wystąpią jesteśmy skłonni szukać innych przyczyn problemów niż to jest w rzeczywistości. Tego typu środki chemiczne w niewielkiej ilości nie są szkodliwe dla naszego ciała, ale musimy brać pod uwagę fakt, że na co dzień korzystamy z wielu innych kosmetyków tj. mydło do rąk, żele do mycia, kremy do rąk, balsamy do ciała itp. W efekcie stężenie substancji syntetycznych w organizmie może być większe niż by nam się mogło wydawać.

Osoby korzystające z naturalnych kosmetyków zauważają, że pomimo iż są one stosunkowo droższe od swoich typowych odpowiedników, to korzystanie z nich w ogóle w dłuższej perspektywie czasu wychodzi nam na korzyść także pod względem finansowym. Gdy stosujemy dobrej jakości naturalny szampon do włosów, możemy myć włosy rzadziej, a także mniej potrzebujemy różnych odżywek, bo włosy po prostu wyglądają pięknie.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się