Widowisko w Oleśnie! OKS z trzecią porażką z rzędu

Pięć bramek, trzy rzuty karne, jedna czerwona kartka i kilka żółtych – to składniki świetnego widowiska, które urządzili piłkarze OKS-u Olesno i MKS-u Pogoń Prudnik w środę 12 sierpnia w ramach 4. kolejki opolskiej IV ligi. Niestety, dla kibiców z Olesna ten występ nie zakończył się pomyślnie. OKS przegrał 2-3, co jest już trzecią porażką z rzędu tej drużyny.

Emocje rozpoczęły się, zanim kibice zdążyli się rozsiąść na nowym stadionie w Oleśnie. Już w 3. minucie Brazylijczyk Valdemir Junior wykorzystał rzut karny dla Pogoni, a pięć minut później wyrównał Marcin Jantos po ładnym strzale w dalszy róg bramki.

Tylko w pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka dla gości, a obie drużyny nie wykorzystały po jednym rzucie karnym.

W drugiej połowie oleśnianie rzucili się do ataku, ale to goście najpierw obili słupek bramki strzeżonej przez Dawida Sładek, a później podwyższyli na 3-1 po strzale Piotra Leszczyńskiego. Dla OKS-u pojawiła się nowa szansa w 64. minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości, więc grając w przewadze ruszył do ataku, ale czasu starczyło tylko na zdobycie jednej bramki autorstwa aktywnego Marcina Jantosa.

Po meczu trener Krzysztof Meryk krytykował grę w obronie swojego zespołu.

Okazję do rehabilitacji olescy piłkarze będą mieli w sobotę 15 sierpnia, kiedy zagrają na wyjeździe z Unią Krapkowice. OKS Olesno zajmuje obecnie 18 miejsce w opolskiej IV lidze.

Damian Pietruska

4. kolejka IV ligi, 12.08.2020

OKS Olesno – MKS Pogoń Prudnik 2-3 (1-2)

0-1 Junior – 3., 1-1 Jantos – 8., 1-2 Leśniowski – 24., 1-3 Leszczyński – 55., 2-3 Jantos – 75.

OKS: Dawid Sładek – Gabriel Molski (54. Jakub Pawlik), Andrzej Krzyminski, Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski (żk) – Marcin Jantos, Arkadiusz Świerc, Adam Huć, Adrian Jaroń (54. Jakub Skonieczny), Dominik Flak – Wojciech Hober (żk, 78. Michał Konieczny, żk). Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.