Pędził volkswagenem blisko 200 km/h między Olesnem a Dobrodzieniem

Pędził volkswagenem blisko 200 km/h między Olesnem a Dobrodzieniem

Policjanci z oleskiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Jego 22 letni kierowca wyprzedzał pojazd osobowy na odcinku drogi, gdzie ze względów bezpieczeństwa taki manewr był zabroniony. Dalej pędził blisko 200 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 90 km/h.

Policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy wchodzący w skład grupy „Speed” patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

W ubiegłą niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 901 na trasie pomiędzy Olesnem i Dobrodzieniem policjanci zarejestrowali jazdę kierowcy volkswagena, który wyprzedzał inny pojazd tuż przed zakrętem w miejscu oznaczonym podwójną linią ciągłą i zakazem wyprzedzania. Następnie kierujący pędził blisko 200 km/h na dopuszczalej 90.

22 letni mieszkaniec Opolszczyzny za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł, a jego konto zostało “zasilone” 15 punktami karnymi .


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się