Strażacy usuwali skutki gwałtownej burzy w gminie Gorzów Śląski

Strażacy usuwali skutki gwałtownej burzy w gminie Gorzów Śląski

We wtorek 18 sierpnia na terenie gminy Gorzów Śląski strażacy mieli pełne ręce roboty, usuwając skutki gwałtownej burzy. Zalane posesje, drogi i przepełnione rowy to tylko niektóre z nich. Działania strażaków trwały kilka godzin.

W Budzowie woda zalewała budynek mieszkalny. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy wypompowywali wodę z przydrożnego rowu, którego przepełnienie spowodowało przedostanie się wody na jedną z prywatnych posesji pod budynek mieszkalny.

Ponadto w trakcie prowadzonych działań, w wyniku podmycia fundamentów przez przepływającą wodę, doszło do zawalenia się ściany szczytowej nieużytkowanego budynku gospodarczego, zlokalizowanego na sąsiedniej posesji.

Rozebrano grożący zawaleniem dach oraz pozostałe ściany budynku, a powstałe gruzowisko zabezpieczono taśmami ostrzegawczymi.


W Gorzowie Śląskim na ulicy Kluczborskiej strażacy zostali wezwani do wypompowywania wody z zalanych posesji. Napływająca woda z pól spowodowała zalanie kilku posesji przy drodze krajowej nr 45.


W Pakoszowie spływająca z pól woda zagrażała budynkowi mieszkalnemu. Działania strażaków polegały na budowie zapory z worków z piaskiem oraz przepompowywaniu wody przez jezdnie drogi powiatowej.


W miejscowości Goła spływająca woda spowodowała gwałtowny wzrost poziomu w zbiorniku wodnym zlokalizowanym przy drodze powiatowej, co skutkowało jej zalaniem i niebezpieczeństwem podmycia skarpy i jezdni drogi. Działania strażaków polegały na przepompowywaniu wody ze zbiornika do ujścia po drugiej stronie drogi.


W akcjach brali udział strażacy z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski, OSP Kobyla Góra-Pakoszów, OSP Jamy, OSP Zdziechowice, OSP Kozłowice, OSP Pawłowice, OSP Uszyce.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Gorzów Śląski.

Podziel się