Olescy harcerze przenieśli się podczas obozu do świata magii

Olescy harcerze przenieśli się podczas obozu do świata magii

Olescy harcerze z 3 Szczepu Feniks im. Hm. Natalii Jasińskiej wybrali się na obóz do pobliskiego ośrodka w Kokotku, który został odpowiednio przygotowany pod względem sanitarnym na przyjęcie uczestników obozu.

Tegoroczna przygoda, która rozpoczęła się w poniedziałek 3 sierpnia została zrealizowana w atmosferze książek o dzielnym czarodzieju – Harrym Potterze. Już pierwszego dnia wszyscy uczestnicy zostali przyporządkowani do odpowiadających im domów szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart. Potem trzeba było zdobyć odpowiednie czarodziejskie wyposażenie oraz stworzyć sobie odpowiednią garderobę do zajęć. Nie można nie wspomnieć przy tej okazji o odpowiedniej (zamkowej) dekoracji obozowiska i stworzeniu sobie różdżek. Po pierwszych dwóch deszczowych dniach przygoda rozpoczęła się na dobre…

– Organizowaliśmy mecze Quidditcha, szukaliśmy magicznych stworzeń, uciekaliśmy przed Śmierciożercami, prowadziliśmy debaty o wolności skrzatów domowych – mówi przewodnik Jakub Mann. – Robiliśmy właśnie to, co jest najwspanialsze w przygodzie zwanej harcerstwem – zmienialiśmy świat w magiczne miejsce, w którym marzenia wszystkich spełniają się dzięki wspólnocie, zaangażowaniu i odwadze.

Nie zabrakło oczywiście wszystkich niezbędnych elementów harcerskiej wyprawy.

– Pracowaliśmy z harcerską pionierką – budowaliśmy wartownię i ogrodzenie. Wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy przy ognisku. Uczyliśmy się żyć w zgodzie z naturą i korzystać z tego co ma nam do zaoferowania. Co najważniejsze – spędzaliśmy w końcu czas w pełni razem po bardzo długiej rozłące. Jak przystało na oleskich harcerzy – bawiliśmy się przednio i świetnie. Ostatniej nocy długo nie spaliśmy, a jak już przyszło co do czego to wybraliśmy nocleg pod gwiazdami – pod jedynym takim niebem i z jedynymi takimi ludźmi.

Podczas ogniska kończącego obóz nie mogło zabraknąć wyznaczenia harcerzy którzy w tym roku bardzo pracowali i decyzją swoich drużynowych zostali nagrodzeni najważniejszym harcerskim odznaczeniem – Krzyżem Harcerskim, byli to druhna Natalia, druh Fabian.

Ponadto nie zabrakło młodzieży która swoją pracą pokazała, że chce wychowywać młode pokolenie, dlatego też druhna Martyna została zastępową 26 Drużyny Harcerskiej „Sokoły”, a druh Patryk nowym przybocznym 16 Drużyny Starszoharcerskiej „Incognito”.


*- Informacja i zdjęcia: 3 Szczep Feniks im. Hm. Natalii Jasińskiej.

Podziel się