• Home »
  • Informacje »
  • Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. Spory wzrost zakażeń w jednej gminie

Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. Spory wzrost zakażeń w jednej gminie

Koronawirus – najnowsze dane w powiecie oleskim. Spory wzrost zakażeń w jednej gminie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie podała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w powiecie oleskim.

W najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia powiat oleski znalazł się w niebieskiej strefie, czyli w miejscu zagrożonym wejściem do strefy żółtej lub czerwonej, w których obowiązuje specjalne zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

W czwartek 27 sierpnia w powiecie oleskim aż 53 osoby były uznawane jako osoby aktywne z SARS-CoV-2. W sumie od początku pandemii w powiecie oleskim wynik pozytywny uzyskały 252 osoby.

Najwięcej osób aktywnych jest obecnie w gminie Praszka, bo aż 30, w gminie Gorzów Śląski 11, w gminie Rudniki 8, w gminie Zębowice 3 i jedna osoba w gminie Dobrodzień.

Niestety, od naszego ostatniego raportu z 12 sierpnia, jedna osoba zmarła. W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu walkę z chorobą przegrał 91-letni mężczyzna.

Od naszego ostatniego raportu znów najwięcej osób, które miały styczność z koronawirusem, przybyło w gminie Praszka, bo aż 19. W gminie Gorzów Śląskim przybyło 5 osób, w gminie Rudniki 4, w gminie Olesno 3, w gminie Zębowice 2, a gminie Dobrodzień 1.

Oto szczegółowe dane z podziałem na gminy, opublikowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie na dzień 27 sierpnia 2020, godzina 10.00.

(Kliknij, aby powiększyć)

tabelka-1_27-08-2020

Podziel się