Przypadkowi świadkowie zatrzymali kierującego z 4 promilami alkoholu

Przypadkowi świadkowie zatrzymali kierującego z 4 promilami alkoholu

Obywatelską postawą wykazali się świadkowie, którzy widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Badanie alkomatem pokazało, że 42-latek miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

We wtorek 25 sierpnia około godz. 20.00 policjanci z Dobrodzienia otrzymali informacje o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Ligota Dobrodzieńska.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 42-latek kierujący seatem toledo jechał „wężykiem”co zwróciło uwagę przypadkowych świadków, a kiedy zatrzymał się i wysiadł z samochodu nie potrafił utrzymać pionu. Widząc to zabrali mu kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę i wezwali mundurowych. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkaniec gminy Dobrodzień miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Równie pijani byli jego dwaj pasażerowie. Do tego okazało się, że kierujący nie ma prawa jazdy.

Zatrzymany 42-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.


*- Informacja: KPP Olesno.

Zdjęcie: Pixabay.com

Podziel się