Już otwarta obwodnica Dobrodzienia

Już otwarta obwodnica Dobrodzienia

Oficjalnie otwarta została obwodnica Dobrodzienia, która ma odciążyć miasto od ciężkiego ruchu, który przez lata był bolączką miejscowości stolarzy.

Prawie sześć kilometrów nowej drogi wybudowano za około 70 milionów złotych, a budowa trwała w latach 2018-2020. Większość z tego odcinka została wybudowana całkowicie od podstaw, w nowym śladzie.

W ramach inwestycji wybudowano między innymi dwa duże ronda turbinowe, prawie dwukilometrowy ciąg pieszo-rowerowy, dwie zatoki autobusowe i stanowisko do ważenia pojazdów. Wybudowane zostały nowe drogi dojazdowe, a także przejazd gospodarczy pod obwodnicą, zainstalowano również ekrany akustyczne o wysokości 4 m – łącznie 1 600 m².

Co ciekawe, do budowy obwodnicy wykorzystano 115 tys. m² masy bitumicznej, co odpowiada powierzchni 16 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

– Ta inwestycja była bardzo ważna dla naszego miasta i niesamowicie wyczekiwana przez mieszkańców – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia. – Kiedy chodziłem do szkoły średniej, już wtedy tiry rozjeżdżały miasto. A musimy pamiętać, że akurat na ulicach Piastowskiej i Oleskiej mieszczą się niemal wszystkie kluczowe instytucje: szkoła średnia, szkoła podstawowa, przedszkole, urząd miasta, rynek, poczta czy bank. Dzięki tej inwestycji, miasto w końcu odsapnie, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie poruszać się po ulicach. Dobrodzień jest teraz naprawdę dobrze skomunikowany, co zwiększa możliwości dla potencjalnych inwestorów.

Wykonawcą inwestycji była firma Drog-Bud z Częstochowy.

Podziel się