Żłobek w Rudnikach już na ukończeniu

Żłobek w Rudnikach już na ukończeniu

Prace budowlane żłobka w Rudnikach zostały zakończone. Powstały dwie sale, które pomieszczą łącznie 24 dzieci. Planowany termin uruchomienia żłobka jest wyznaczony na początek 2021 roku.

Do końca listopada bieżącego roku dostarczone ma zostać pełne wyposażenie żłobka, czyli łóżka, przewijaki, meble, sprzęt AGD i RTV oraz zabawki.

Zadanie jest dofinansowane z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej “Maluch + 2020”. Do żłobka będą mogły uczęszczać dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3.

– Obiekt posiada salę sensoryczną, której zadaniem jest poznawanie świata i otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami. Przed budynkiem powstał ogrodzony plac zabaw, miejsce do szaleństw na świeżym powietrzu, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Zainstalowano na nim m.in.: huśtawki, bujaki, piaskownicę, równoważnie, zjeżdżalnie pod którymi ułożono nawierzchnię syntetyczną z tzw. „gumy” – czytamy na oficjalnej strony Rudnik.

Ponadto zaadaptowano również istniejące pomieszczenia m.in. na sanitariaty dla najmłodszych i personelu, pomieszczenie techniczne, pokój dyrektora i szatnię dla dzieci. Jedzenie przygotowywane będzie przez pracowników kuchni miejscowej szkoły podstawowej, a położona tuż obok sala gimnastyczna wykorzystana zostanie do organizacji przedstawień z udziałem publiczności.

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony nabór na dyrektora placówki.


*- Informacja i zdjęcie: rudniki.pl

Podziel się