Powiat oleski w czerwonej strefie!

Powiat oleski w czerwonej strefie!

Od soboty 10 października powiat oleski znajdzie się w czerwonej strefie. Tydzień wcześniej znajdował się w strefie żółtej, ale zakażeń gwałtownie przybywa. Tylko w ciągu siedmiu dni aż 49 osób w powiecie otrzymało pozytywny wynik na koronawirusa SARS-COV 2.

Aż 112 osób jest uważanych za tak zwane osoby aktywne w powiecie oleskim (stan na dzień 07.10.2020). Zdecydowanie najgorsza sytuacja jest w gminie Olesno, gdzie aż 57 osób jest uznawanych za aktywne. 20 osób w całym powiecie jest w trakcie hospitalizacji z powodu koronawirusa.

Oto dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie – stan na 07.10.2020, godz. 18.00

(kliknij, aby powiększyć)

korona_07-10

Co oznacza czerwona strefa? Od soboty 10 października wchodzą w życie nowe obostrzenia. Najbardziej dotkliwym, ponieważ dotyczy wszystkich obywateli, jest nakaz noszenia maseczek w otwartej przestrzeni. Według nowych przepisów, czerwona strefa nie ma tutaj znaczenia, ponieważ postanowiono, że w całym kraju będzie obowiązywać strefa żółta, w której maseczki są już obowiązkowe na świeżym powietrzu. Każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie policji lub straży gminnej okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument, który potwierdzi jego niepełnosprawność.

Oprócz tego, w czerwonej strefie prowadzenie działalności lokali gastronomicznych możliwe jest od godz. 6.00–22.00 i 1 osoba na 4 m2.

W kościołach w strefie czerwonej obowiązuje 50% obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.

W spotkaniach i przyjęciach będzie mogło uczestniczyć tylko 50 osób z wyjątkiem obsługi. Wyjątek stanowią wesela, w których dopiero od 17 października będzie mogło uczestniczyć 50 osób w czerwonej strefie.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Podziel się