• Home »
  • Informacje »
  • Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Działania służb trwały wiele godzin

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Działania służb trwały wiele godzin

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Działania służb trwały wiele godzin

W środę 7 października przed godz. 5:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Dębina.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano trzy zastępy straży pożarnych. Po dojeździe służb zastano dwa rozbite samochody ciężarowe w odległości około 200 metrów od siebie.

Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych i został przebadany na miejscu zdarzenia, natomiast kierujący pojazdem marki Volvo został zakleszczony w pojeździe. Do jego uwolnienia strażacy użyli narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu i ewakuacji, poszkodowany z niewielkimi obrażeniami ciała został przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej kierujący samochodem ciężarowym marki DAF na łuku drogi przekroczył oś jezdni, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnej strony samochodem ciężarowym marki Volvo, który po zderzeniu zjechał z jezdni na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo oraz budynek gospodarczy.

Ze względu na uszkodzenie budynku, na miejsce zdarzenia został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w celu dokonania oględzin budynku. Ze względu na masę pojazdu, jego uszkodzenia oraz uszkodzenie budynku gospodarczego, operacja wyciągnięcia pojazdu z przydrożnego rowu okazała się niezwykle skomplikowana i wymagała użycia trzech holowników pomocy drogowej.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych, a następnie operacji wyciągania pojazdu, droga krajowa nr 45 była całkowicie zablokowana. Podczas oczekiwania na pomoc drogową, ruch odbywał się wahadłowo.

Działania zakończono następnego dnia około godz. 2:00.

W akcji brali udział strażacy z: JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski i OSP Jamy.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Gorzów Śląski.

Podziel się