Alarm przeciwpowodziowy na terenie gmin Gorzów Śląski i Praszka

Alarm przeciwpowodziowy na terenie gmin Gorzów Śląski i Praszka

Adrian Czubak, wojewoda opolski w środę 14 października ogłosił alarm przeciwpowodziowy w kilku powiatach województwa, a wśród terenów zagrożonych powodzią znalazły się gminy Gorzów Śląski i Praszka.

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od godziny 10:00 dnia 14 października 2020 r. do odwołania. Zaleca się w nim między innymi monitorowanie poziomu wód w rzekach oraz utrzymywanie sił i środków w gotowości do udziału w akcji przeciwpowodziowej.

– Na chwilę obecną nie stwierdzono zagrożenia powodziowego. Odnotowano jedynie lokalne podtopienia – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Praszce.

W związku z długotrwałymi opadami deszczu strażacy w powiecie oleskim od wtorku 13 października do środy 14 października godziny 11.00 interweniowali 11 razy. Strażacy w całym województwie interweniują przy zalanych piwnicach i posesjach. Zajmują się również zalanymi drogami, pompowaniem wody z cieków oraz monitoringiem stanów rzek.


Zdjęcie: ool na sygnale. Zdjęcie pochodzi z wypadku na trasie Strojec-Żytniów, w którym samochód uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w środę rano 14 października.

Podziel się