Cmentarze zamknięte! W powiecie oleskim koronawirus nie ustępuje

Cmentarze zamknięte! W powiecie oleskim koronawirus nie ustępuje

Cmentarze w dniach od 31 października do 2 listopada będą zamknięte! Nie dotyczy to oczywiście pogrzebów i czynności z nim związanych. Pracownicy administracji publicznej mają pracować zdalnie, jeśli to możliwe. Zaleca się, aby seniorzy zostali w domach. Równolegle wciąż obowiązują poprzednie obostrzenia. Dynamiczny wzrost zakażeń i zgonów w powiecie oleskim.

Tylko w ciągu ośmiu dni (od 21.10 do 29.10) w powiecie oleskim przybyło aż 212 osób z wynikiem pozytywnym oraz 23 zgony osób, które miały wynik pozytywny.

Niepokojący jest zdecydowany wzrost liczby zgonów. Jeśli wziąć pod uwagę, liczbę ozdrowieńców i zgonów w powiecie oleskim, możemy wywnioskować, że umarło ponad 9,5% wszystkich osób, które otrzymały wynik pozytywny w kierunku COVID-19. Oczywiście, z pewnością nie we wszystkich przypadkach COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci, ale najpewniej miał również wpływ na chorującą osobę.

Koronawirus cały czas najmocniej dotyka mieszkańców gminy Olesno. W tej gminie zmarło dotychczas aż 31 osób, które borykały się ze znanym koronawirusem. 154 osoby cały czas uznawane są jako aktywne. W ciągu ośmiu dni (od naszego ostatniego raportu) przybyło w gminie Olesno 91 osób z wynikiem pozytywnym, a 19 osób zmarło.

W gminie Praszka przybyło 51 osób z wynikiem pozytywnym i jedna osoba zmarła. W gminie Rudniki przybyło do statystyki 21 osób, w gminie Gorzów śląski 18 (1 zgon), w gminie Dobrodzień 15 (1 zgon), w gminie Radłów 9 osób (1 zgon), a w gminie Zębowice 7 osób.

Oto najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie, stan na dzień 29.10.2020, godz. 18.00:

(kliknij, aby powiększyć)

korona_29-10

Podziel się