• Home »
  • Informacje »
  • Zamknięte szkoły, galerie i instytucje kultury. Koronawirus – dane z powiatu oleskiego

Zamknięte szkoły, galerie i instytucje kultury. Koronawirus – dane z powiatu oleskiego

Zamknięte szkoły, galerie i instytucje kultury. Koronawirus – dane z powiatu oleskiego

Od soboty 7 listopada będą obowiązywać nowe restrykcje. Zamknięte zostaną galerie handlowe (z wyłączeniem sklepów spożywczych, aptek i sklepów z artykułami remontowo-budowlanymi), wszystkie szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, również w klasach 1-3 szkół podstawowych, zamknięte zostaną wszystkie instytucje kulturalne. Nadal obowiązują również pozostałe obostrzenia.

Oto główne nowe obostrzenia:

(kliknij, aby powiększyć)

nowe-obostrzenia

W powiecie oleskim nadal utrzymuje się wysoka liczba osób tak zwanych aktywnych (prawie 400 osób), a już ponad tysiąc osób otrzymało w powiecie wynik pozytywny. Nieustannie najgorsza sytuacja jest w gminie Olesno, gdzie jest już prawie pół tysiąca osób z wynikiem pozytywnym i ponad 30 zgonów.

Od naszego ostatniego raportu, w ciągu 5 dni (od 29 października do 3 listopada) w powiecie oleskim przybyło aż 119 osób z wynikiem pozytywnym oraz 6 zgonów.

Najwięcej osób chorych na COVID-19 przybyło w ciągu tych 5 dni w gminie Olesno, bo aż 46, następnie kolejno: w gminie Praszka zachorowały 24 osoby i 2 zmarły, w gminie Rudniki 15 osób zachorowało i 2 zmarły, w gminie Dobrodzień zachorowało kolejnych 13 osób, w gminach Gorzów Śląski i Zębowice zachorowało 8 osób, a w gminie Radłów pozytywny wynik otrzymało pięć osób, a 2 osoby zmarły.

Oto najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie (stan na 03.11.2020, godz. 18.00)

(kliknij, aby powiększyć)

03-11-2020

Podziel się