• Home »
  • Informacje »
  • Rząd nie wprowadza nowych obostrzeń. W powiecie oleskim zakaziło się już ponad 1500 osób

Rząd nie wprowadza nowych obostrzeń. W powiecie oleskim zakaziło się już ponad 1500 osób

Rząd nie wprowadza nowych obostrzeń. W powiecie oleskim zakaziło się już ponad 1500 osób

W ostatnim czasie, pod koniec każdego tygodnia informowaliśmy o dodatkowych obostrzeniach wprowadzanych przez rząd w związku z panującą w Polsce pandemią. W tym tygodniu nie wprowadzono nowych regulacji, ale nie zdecydowano się również na poluzowanie obecnych.

– W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! – można przeczytać na oficjalnym profilu premiera. – Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny! Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja epidemiczna w powiecie oleskim. W naszym powiecie pandemia systematycznie zbiera swoje żniwo. Aktualne dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie mówią o 641 osobach aktywnych z koronawirusem i już 73 zgonach. W sumie w powiecie wynik pozytywny uzyskało już ponad 1500 osób. 853 osoby są uznane w powiecie za tak zwanych ozdrowieńców.

W ciągu 9 dni, od naszego ostatniego raportu, czyli od 3 listopada do 12 listopada w powiecie przybyło 489 osób z wynikiem pozytywnym i zmarło 10 osób, które miały znanego koronawirusa.

Znów najwięcej pozytywnych testów było w gminie Olesno, bo aż 160, a 5 osób zmarło. Następnie kolejno: w gminie Praszka zachorowało 111 osób i 1 zmarła, w gminie Dobrodzień 62 osoby zachorowały, w gminie Rudniki zachorowało 56 osób i 3 zmarły, w gminie Gorzów Śląski zachorowały 43 osoby, w gminie Radłów 34 osoby i jedna zmarła, a w gminie Zębowice zachorowały 23 osoby. Przypominamy, że mówimy o okresie naszych raportów, czyli od 3 listopada do 12 listopada.

Oto najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie, stan na 12.11.2020, godz. 18.00:

(kliknij, aby powiększyć)

12-11-2020

Podziel się