Cztery edycje “Równać Szanse” w Gorzowie Śląskim

Cztery edycje “Równać Szanse” w Gorzowie Śląskim

W Gorzowie Śląskim podsumowano cztery edycje programu “Równać Szanse”.

Dziennikarze „opoWIEŚCI GORZOWSKICH” i jednocześnie uczestnicy 4. edycji “Równać Szanse” w Gorzowie Śląskim zadeklarowali przeprowadzenie kolorowej debaty na temat programu realizowanego w mieście. Ze względu na pandemię miała ona w dużej mierze formułę online.

Pierwsza edycja projektu nosiła nazwę “Spektakularni młodzi” i miała charakter mocno teatralny. Uczestnicy przygotowali spektakl “Królewna Śnieżka”, ale smaczku dodał fakt, że sztuka powstała w gwarze śląskiej. W ten sposób tamtejsi uczestnicy rozpoczęli trzyletnią przygodę z gwarą śląską.

Drugi edycja nosiła nazwę „Animator kultury na 5”. Tym razem dla młodzieży, która miała zaangażować się w organizację imprez kulturalnych w gminie. Ciekawostką jest, że członkiem tamtej grupy był pies jednej z uczestniczek – Daisy. Uszyto mu nawet własne ubranko z napisem “Równać Szanse”.

Trzecia edycja dała zmianę koordynatora. Dyrektorkę M-GOK, Katarzynę Midurę zastąpiła Dominika Grobelna, która kierowała „Gorzów Śląski Game 2018”, czyli grą terenową, która pomogła uczestnikom lepiej poznać uroki i zakamarki gminy.

W czwartym projekcie „MGOK, czyli Młodzieżowe Gminne Opowieści Kulturalne 2019” młodzi utworzyli redakcję, która wydała własny numer gazety – „opoWIEŚCI GORZOWSKICH”. Mimo trudności związanej z koronawirusem młodzi mocno zintegrowali się i widać było tego efekty. Pozyskali 2 tys. zł na projekt „Dwa tysiące w dwa miesiące” i 6 tys. zł na „Gadającego świniopasa” w ramach DK+ Inicjatywy Lokalne.

– Program Równać Szanse ma już u nas swoją małą, czteroletnią tradycję, wyrobioną markę – podsumowuje Katarzyna Midura. – Kolejni młodzi bardzo chętnie angażują się w te projekty.

Poniższe zdjęcia pochodzą z różnych edycji programu.


Zdjęcia: M-GOK Gorzów Śląski.

Podziel się