Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Oleśnie

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Oleśnie

Dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 20-latek jechał całą szerokością drogi. Świadkowie widząc to uniemożliwili mu dalszą jazdę i natychmiast wezwali funkcjonariuszy.

W poniedziałek 23 listopada kilka minut po godz. 1:00 w nocy, olescy policjanci otrzymali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Oleśnie na ul. Dobrodzieńskiej.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 20-latek kierujący audi wyjeżdżając z ronda najpierw odbił się od wysepki rozdzielającej pasy ruchu, a później drogą wojewódzką nr 901 jechał „wężykiem”. Zaniepokoiło to innych uczestników ruchu, którzy zmusili go do zatrzymania i uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policjantów. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkaniec gminy Olesno miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska mieszkańców naszego powiatu być może zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.


*- Informacja: KPP Olesno.

Zdjęcie: pixabay.com

Podziel się