Publiczna biblioteka w Gorzowie Śląskim już po remoncie

Publiczna biblioteka w Gorzowie Śląskim już po remoncie

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzowie Śląskim została oficjalnie otwarta po gruntownym remoncie w poniedziałek 30 listopada. Również od tego dnia w całej Polsce znów można odwiedzać biblioteki, jednak pod pewnymi warunkami.

Nowa odsłona gorzowskiej biblioteki kusi czytelników przytulnym klimatem. Gruntowny remont przeszły pomieszczenia biblioteki oraz czytelni. Pojawiła się też dodatkowa przestrzeń biblioteczna z myślą o dzieciach i młodzieży.

Pomyślano również o osobach starszych i z niepełnosprawnościami, którzy teraz do biblioteki mogą dojechać windą. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Remont biblioteki był możliwy dzięki dofinansowaniu zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Całkowity koszt projektu wyniósł 199 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie MKiDN ponad 120 tysięcy złotych.

Od 30 listopada znów można odwiedzać biblioteki w całej Polsce. Oczywiście pod pewnymi warunkami, wynikającymi z konieczności zachowania rygoru sanitarnego.

*- Zdjęcia: M-GOK Gorzów Śląski.

Podziel się