W Rudnikach noworodki otrzymają specjalną wyprawkę

W Rudnikach noworodki otrzymają specjalną wyprawkę

Od 2021 roku nowo narodzeni mieszkańcy gminy Rudniki będą otrzymywać specjalny pakiet powitalny, w którym znajdzie się wyprawka dla malucha.

– Cieszymy się z każdego nowego mieszkańca gminy Rudniki. Narodziny dziecka to zawsze wielkie emocje i radość dla całej rodziny. Chcąc wyrazić radość, przygotowaliśmy dla każdego noworodka specjalny pakiet powitalny – mówi Joanna Bryś, sekretarz gminy Rudniki, pomysłodawczyni akcji.

W pakiecie można znaleźć między innymi zestaw książeczek, kocyk, ręcznik, dziecięce body, przytulanki i zabawki oraz list gratulacyjny.

Pakiet zostanie wręczony osobiście przez wójta na umówionym spotkaniu.

– Będzie to takie symboliczne przywitanie w gminie nowego mieszkańca. Spotkanie w miłej, przyjaznej atmosferze i mam nadzieję, że fajna pamiątka dla całej rodziny. Będzie też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia – mówi Joanna Bryś.

Pakiet powitalny przewidziany jest dla dzieci urodzonych po 1 stycznia 2021 roku zameldowanych wraz z rodzicami na terenie gminy Rudniki. Aby otrzymać wyprawkę, rodzice muszą wypełnić specjalny wniosek, który można znaleźć na stronie internetowej gminy.

– Co ważne, wniosek należy złożyć w ciągu dwóch miesięcy od urodzenia dziecka. Urząd ma trzydzieści dni na jego weryfikację i umówienie przekazania pakietu na specjalnym spotkaniu – mówi sekretarz gminy.

W gminie Rudniki notuje się średnio ponad 70 urodzeń rocznie.

– Mamy nadzieję, że jak najwięcej młodych rodziców wyśle do nas wnioski i  skorzysta z naszej nowej akcji – kończy pomysłodawczyni projektu.

Damian Pietruska

Podziel się