Problem tirów przejeżdżających przez centrum Dobrodzienia rozwiązany?

Problem tirów przejeżdżających przez centrum Dobrodzienia rozwiązany?

Dobrodzień jako jedyne miasto w powiecie posiada obwodnicę, a mimo to ciągle przez samo centrum, tuż obok rynku, przejeżdżały tiry, co było uciążliwe dla mieszkańców. Teraz sytuacja ma się zmienić, bowiem postawiono nowe oznakowanie, które ma przekierować ciężki ruch na obwodnicę.

dsc02377We wrześniu 2020 roku informowaliśmy, że otwarta została obwodnica Dobrodzienia. Prawie sześć kilometrów nowej drogi wybudowano za około 70 milionów złotych, a budowa trwała w latach 2018-2020. Większość z tego odcinka została wybudowana całkowicie od podstaw, w nowym śladzie.

– Ta inwestycja była bardzo ważna dla naszego miasta i niesamowicie wyczekiwana przez mieszkańców – mówił wtedy Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia. – Kiedy chodziłem do szkoły średniej, już wtedy tiry rozjeżdżały miasto. A musimy pamiętać, że akurat na ulicach Piastowskiej i Oleskiej mieszczą się niemal wszystkie kluczowe instytucje: szkoła średnia, szkoła podstawowa, przedszkole, urząd miasta, rynek, poczta czy bank. Dzięki tej inwestycji, miasto w końcu odsapnie, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie poruszać się po ulicach.

Tiry nadal przejeżdżały przez miasto, bo to krótsza droga niż jadąc obwodnicą. Teraz sytuacja ma się zmienić, bo po wielu miesiącach starań przed wjazdem do miasta z obu stron, postawione zostały znaki zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 7 ton. Pod znakiem znajduje się adnotacja z wyjątkami, których zakaz nie obowiązuje.

Miejmy nadzieję, że oznakowanie rozwiąże problem mieszkańców Dobrodzienia, który jest obecnie najlepiej skomunikowanym miastem w powiecie oleskim. Przypominamy, że budowa obwodnic Olesna, Gorzowa Śląskiego i Praszki dopiero się rozpoczyna.

Damian Pietruska

* Zdjęcia: Urząd Miejski w Dobrodzieniu.

zakaz1

Podziel się