Tenisistki z Gorzowa w Grand Prix Polski!

Tenisistki z Gorzowa w Grand Prix Polski!

Katarzyna Zając i Dominika Olszowa wywalczyły przepustkę do reprezentowania MGOK-u Gorzów Śląski i województwa opolskiego w Grand Prix Polski.

Tenisiści z Gorzowa zaliczyli bardzo udany start w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Turawie, który odbył się w dniach 20-21 marca.

– Łącznie wystartowało 14 naszych reprezentantów – mówi trener i kierownik sekcji Edmund Olszowy. – Dla większości młodych zawodników był to pierwszy w życiu turniej, na którym spisali się bardzo przyzwoicie.

p1010331Najlepsze starty zaliczyły: Katarzyna Zając (1. miejsce w kategorii kadeci) i Dominika Olszowa (1. miejsce w stawce juniorów).

– Kasia i Dominika będą reprezentować Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim i województwo opolskie na Grand Prix Polski w Sępólnie Krajeńskim i Krakowie – dodaje Edmund Olszowy.

W kategorii żaków w stawce 18 zawodników 5. miejsce zajęli Milena Kocemba i Dawid Milde.

– Młodzików było aż 33 – kontynuuje Edmund Olszowy.

W tej stawce 9. była Julia Fabiś, 17. Michał Gallus, 21. Wiktor Napieraj, 25. Oliwier Napieraj, 25. Konrad Dolny.

Wśród kadetów bardzo udany start zanotowała również Nikola Makos, która stanęła na drugim stopniu podium, tuż za swoją klubową koleżanką Kasią.

W stawce juniorów nasi zawodnicy osiągali następujące lokaty: 5. Katarzyna Zając, 7. Julia Jachymczyk, 9. Nikola Makos, 13. Oliwier Dziadak.

Aktualnie zawodnicy gorzowskiego klubu grają w dwóch ligach. W III plasują się na 3. miejscu, w IV – również na 3. pozycji.

– W III lidze mamy 7 zawodników i 5 zawodniczek – podaje cyfry kierownik sekcji. – W IV lidze – 8 zawodników.

W kategorii skrzat-żak-młodzik występuje 6 zawodników i zawodniczek.

– Mamy też grupę dziecięcą – kontynuuje Edmund Olszowy. – W zajęciach bierze też udział grupa amatorów, licząca osiem osób.

p1010209W marcu i kwietniu MGOK Gorzów Śląski będzie organizatorem mistrzostw województwa opolskiego w kategoriach: żak, młodzi, kadet, junior, weteran.

Zaplanowane są również turnieje: Grand Prix Gorzowa Śląskiego, Gorzowski Piastuś, Gorzowski Turniej Drużynowy, Ogólnopolski Turniej 2 NP., Mistrzostwa Polski Radnych, Parlamentarzystów i Pracowników Samorządowych, Turniej Ogólnopolski „Od skrzata do mistrza świata”.

Rozgrywki ligowe prowadzone są według kalendarza Opolskiego Związku Tenisa Stołowego.

– Treningi mamy trzy razy w tygodniu – podaje Edmund Olszowy. – W poniedziałki, środy i piątki.


*- Informacja i zdjęcia: M-GOK Gorzów Śląski.

Podziel się